Jordan van Leeuwen: “We kunnen niet wachten om te beginnen.”
Na de uitbreiding van zijn cherrytomatenkwekerij investeert Sweet Lions ook in drie kratkantelaars.
Tholen – Cherrytomatenkweker Sweet Lions uit Grubbenvorst heeft onlangs zijn cherrytomatenareaal met 5 hectare uitgebreid. De eerste planten zijn op 11 december in de kas geplaatst. Ook het machinepark is uitgebreid om de toegenomen productie aan te kunnen. “We kijken ernaar uit om het nieuwe seizoen te beginnen”, zegt Jordan van Leeuwen.
De nieuwe apparatuur omvat drie nieuwe kratkantelaars, geleverd door Burg Machinefabriek. Eén nieuwe kratkantelaar staat al voor de nieuwe Aweta-sorteermachine, de tweede staat naast een extra vul- en verpakkingslijn. En de laatste kiepinstallatie vervangt de oude, die twintig jaar in gebruik was en aan vervanging toe was. Deze wordt in februari geïnstalleerd, vlak voor de oogst.
De keuze voor Burg-kiepinstallaties was voor Jordan niet moeilijk. “We hebben wel bij andere leveranciers geïnformeerd, maar we werken zoveel mogelijk met vaste leveranciers en deze kiepinstallaties zijn gewoon betrouwbare machines. Ik zie ze ook steeds vaker bij andere telers.”
Een nieuw kenmerk van de kratkantelaars is dat ze volledig elektrisch worden aangedreven, zodat er geen onhygiënische hydraulische systemen in de machine worden gebruikt. Het doseersysteem brengt het product zorgvuldig van de krat naar de transportband. Dankzij automatische detectie zijn de kantelaars geschikt voor alle kratmaten en kunnen ze vanaf drie zijden worden gevuld.

Voor meer informatie:
Sweet Lions B.V.
Aartserfweg 6
5971 NR Grubbenvorst
Tel: 077 – 366 28 28
jordan@sweetlions.nl
www.sweetlions.nl
Burg Machinefabriek
Weihoek 11
4416 PX Kruiningen
M: +31 (0) 6 44 13 38 45
www.burgmachinery.com
Publicatie datum :
Auteur: Izak Heijboer
© AGF.nl